REFORMER - ALETLİ PİLATES
REFORMER - ALETLİ PİLATES
HIDROLIK FITNESS
HIDROLIK FITNESS
POWER PLATE
POWER PLATE
PİLATES MAT
PİLATES MAT
ZUMBA
ZUMBA
OZON SAUNA
OZON SAUNA
ÇOCUK BAKIM ÜNİTESİ
ÇOCUK BAKIM ÜNİTESİ
HELİX
HELİX
WAV-E
WAV-E
YOGA
YOGA

ZUMBAOrta Seviye Kardiyovasküler Hazırlık

Zumba dans seansları, kardiyovasküler sağlığınızı büyük ölçüde arttıracak birçok hareket gerektirir. Şüphesiz, tam bir kardiyovasküler aktivitedir. Zumba yapmak trombi, kalp ritm bozukluklarını ve diğer kardiyovasküler sistem problemlerini önler.

Kilo Vermeye Yardımcı Olma

Bu disiplinin sürekli tekrarı hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur, çünkü iyi bir zumba rutini ile seansın yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte her uygulamada 700 kalori yakmak mümkündür. Daha büyük bir etki elde etmek için her seansta seviyeyi arttırmanız önerilir.

Esnekliği Ve Duruşu Geliştirir

Zumba’nın içerdiği farklı ritmlerin kombinasyonu sayesinde kaslarınızın çoğu çalışacaktır. Eklemler alışılmadık hareketlere ve esnemelere alışır. Bu sayede esnekliğinizi artıracaksınız.

Vücut Direncini Arttırır

Başlangıçta, sürekli hareketler sizi biraz zorlayacaktır, pratik yaptıkça adapte olacaksınız. Direnciniz artacak ve güzel sonuçlar ile karşılaşacaksınız.

Strese Karşı Mücadele Eder

Tempo değişimi ve aerobik egzersizler büyük ölçüde stresi azaltır. Bunun nedeni, iyi bir ruh hali üreten hormonun salgılanmasıdır. Rahatlamanıza ve duygusal sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Koordinasyon Kapasitesini Arttırır

Zumba; farklı koreografileri öğrenip ve pratik yaparsanız, hareketleri koordine etme kabiliyetinizi mükemmelleştirir. Özellikle, düzgün bir rutin gerçekleştirebilecek yetişkinleri destekler.

Vücudu Tonlama

Farklı dans adımları, hareketlilik kazanmanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, kasları tonlar. Bu nedenle kalça, karın, kol ve bacaklarıngüçlendirilmesi ve şekillendirilmesi idealdir.

Ruh Halini İyileştirir

Zumba yaparken büyük miktarda endorfin salgılarsınız, bu hormonlar özgüveninizi ve mutluluğunuzu artırır. Bu yüzden, rutinin sonunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Depresyon geçirenler için tavsiye edilir.
Pola Fitness Center